Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/O-firmie/O-nas

O nas

O nas

Radmor - Siedziba firmy

RADMOR to przedsiębiorstwo o długoletniej historii i znakomitych, sięgających 1947 roku, tradycjach. Przez lata swojego istnienia firma dynamicznie rozwijała się, rozszerzała asortyment produkowanych urządzeń i świadczonych usług.

W 1947 roku kilku inżynierów założyło prywatną spółkę akcyjną mającą na celu remonty i konserwację morskich urządzeń radiowych zainstalowanych na polskich statkach, którą po dwóch latach przekształcono w przedsiębiorstwo państwowe. Po okresie serwisowania różnych urządzeń przyszedł czas na opracowywanie własnych konstrukcji i nastąpił dynamiczny rozwój firmy.

RADMOR przez ponad 70 lat  swojego istnienia wyprodukował ponad milion urządzeń różnego rodzaju. Były wśród nich dziesiątki typów radiotelefonów, radiomodemy, echosondy, radionamierniki, rozgłośnie manewrowe, wieże stereo, radiostacje wojskowe i inne urządzenia. Szereg z tych urządzeń firma wyeksportowała za granicę. Produkowane aktualnie przez RADMOR radiostacje służą obecnie w ponad 20 armiach świata.

RADMOR od lat posiada ugruntowaną pozycję producenta wysoce niezawodnych urządzeń i jednej z najbardziej innowacyjnych firm polskich. Firma prowadzi działalność na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. To producent i dostawca nowoczesnych urządzeń łączności dla wojska, w tym radiostacji programowalnych SDR, i radiotelefonów dla służb cywilnych.

Od 2011 roku RADMOR wchodzi w skład WB GROUP - największego prywatnego koncernu sektora obronnego, który oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak:

  • systemy łączności, dowodzenia, rozpoznania i kierowania uzbrojeniem
  • systemy bezzałogowe różnych klas
  • systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa
  • wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego

 I tak jak przez dziesięciolecia firma nadal dynamicznie się rozwija. Dziś RADMOR wspólnie z partnerami z Finlandii, Francji, Hiszpanii, Szwecji i Włoch wyznacza nowe europejskie standardy radiokomunikacji militarnej opartej o technologie softwarowe (program ESSOR), jest liderem w krajowym projekcie nowej, programowalnej radiostacji przewoźnej dla Wojska Polskiego, opracowuje wspólnie z WB Electronics nową radiostację doręczną w programie żołnierza przyszłości TYTAN oraz produkuje i dostarcza na rynki zagraniczne szereg radiostacji osobistych, w tym nową rodzinę doręcznych radiostacji programowalnych COMP@N.

Od początku swojego istnienia RADMOR ma swoją siedzibę w Gdyni.

Gdynia razem z Sopotem i Gdańskiem tworzy niemal milionową aglomerację tzw. Trójmiasto. Od wielu już lat turyści doceniają walory Gdyni i chętnie ją odwiedzają. Skwer Kościuszki, basen żeglarski i nadmorski bulwar to ulubione miejsca spacerowe gdynian i ich gości. Sylwetki niszczyciela "Błyskawica", jedynego zachowanego polskiego okrętu z okresu II wojny światowej, oraz "Daru Pomorza", jednego z najpiękniejszych żaglowców świata, na stałe wpisały się w pejzaż miasta.

Gdynia zawsze była miejscem przyciągającym wszelki biznes. Znalazło tutaj swoje miejsce blisko 30 tysięcy różnych firm. Przyciąga je do Gdyni doskonałe usytuowanie, umożliwiające łatwą komunikację z Polską i Europą. Obwodnica Trójmiasta usprawnia połączenia samochodowe z krajem, a port i baza kontenerowa - to okno na cały świat. Duże znaczenie ma też bliskość Portu Lotniczego "Trójmiasto" w Gdańsku.

Podstawowe dane:

Siedziba:

RADMOR S.A.
ul. Hutnicza 3
81-212 Gdynia

Numer identyfikacji podatkowej NIP:

586-010-21-39

Numer statystyczny REGON:

190432077

Numer KRS:

0000074029

Organ prowadzący rejestr KRS:

Sąd rejonowy Gdańsk Północ w Gdańsku

Kapitał zakładowy wpłacony:

9.682.830 PLN

Kod PKD:

2630Z

Kod NCAGE:

0229H

Certyfikat D-U-N-S:

422192160

Nr BDO

000011283

MISJA  - zapewniamy skuteczną łączność i przepływ informacji.

WIZJA  - nowoczesna i stabilna finansowo firma, zapewniająca możliwość komunikowania się różnym środowiskom, rozwój i dobrobyt pracownikom.

WIZERUNEK  - w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.Projekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL