Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Zbrojeniowka-w-Kielcach

Strona główna / Aktualności / „Zbrojeniówka” w Kielcach

Aktualności

„Zbrojeniówka” w Kielcach

Radmorowska część stoiska

Radmorowska część stoiska

RADMOR prezentował swoje urządzenia na stoisku przedsiębiorstw należących do Grupy WB. Prezentacja Firm Grupy WB tj. Radmor, WB Electronics, Flytronic, Mindmade i Arex, pokazywała kompleksowość naszej wspólnej oferty i możliwości współdziałania wszystkich elementów oferowanych przez poszczególne firmy.

Co roku jesienią oczy całej polskiej zbrojeniówki oraz jej odbiorców skierowane są na Kielce. Przez cztery pierwsze wrześniowe dni odbyły się XXIII targi przemysłu obronnego MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) organizowana od 1993 roku i uważane jest za jedną z najważniejszych oraz największych imprez w branży militarnej w Europie Środkowej. Wystawę w tym roku odwiedziło blisko 20 tysięcy. zwiedzających, w tym pan Andrzej Duda, Prezydent RP. Na MSPO zjechały oficjalne delegacje zagraniczne z 58 krajów.

Na tegorocznych kieleckich targach ofertę przedstawiło niemal 600 firm z całego świata. RADMOR prezentował swoje urządzenia na stoisku przedsiębiorstw należących do Grupy WB. Prezentacja Firm Grupy WB tj. Radmor, WB Electronics, Flytronic, Mindmade i Arex, pokazywała kompleksowość naszej wspólnej oferty i możliwości współdziałania wszystkich elementów oferowanych przez poszczególne firmy. Goście mogli się obejrzeć systemy łączności FONET (WBE), zestaw kierowania ogniem dla artylerii TOPAZ (WBE), radiostację cyfrową PERAD (WBE), radiostację cyfrową 3507 (Radmor), system ochrony obszaru CIS, platformę integracji komunikacji PIK (MindMade), symulator wyrzutni GROM (Arex). Z powodu ostatnio ogłoszonych przetargów zainteresowanie wzbudzały również systemy bezzałogowe, w tym po raz pierwszy pokazany publiczności, taktyczny system bezzałogowy ze zdolnościami do pionowego startu i lądowania MANTA VTOL (Flytronic). Ponadto Radmor prezentował swoje pozostałe urządzenia łączności – radiostacje wojskowe oraz cyfrowe radiotelefony dla Systemów łączności TETRA oraz DMR.  

W trzecim dniu wystawy RADMOR, razem z Agencją Lotniczą ALTAIR, zorganizował konferencję „Polska w grze o przyszłość wojskowej łączności radiowej”. W jej trakcie przedstawiono wyniki jednego z nielicznych międzynarodowych programów, w których wzięła udział Polska – ESSOR. Efektem programu jest stworzenie standardu europejskiej szerokopasmowej i programowalnej łączności radiowej. Opracowana i przetestowana została architektura SCA (Software Communication Architecture) oraz interoperacyjny waveform dla łączności podczas działań koalicyjnych, opartej o szerokopasmowe radiostacje programowalne SDR. RADMOR ze strony naszego kraju był w programie ESSOR  liderem. Dzięki temu Polska stała się jednym z państw posiadających opracowana technologię  i mogących rozwijać łączność radiową nowej generacji. Polska ma pełen dostęp do opracowanych rozwiązań i technologii. Między innymi dzięki temu RADMOR może uczestniczyć w krajowym programie „Guarana”, którego celem jest opracowanie nowoczesnej pojazdowej radiostacji taktycznej. Prowadzący konferencję Wojciech Łuczak, wiceprezes A. Altair, podsumował, że „Polska stała się jednym z podmiotów, a nie przedmiotów w kluczowym europejskim programie”. Jesteśmy dumni z faktu, że praca specjalistów z Radmoru stała się sukcesem naszego kraju.

Czekamy na kolejną edycję targów MSPO i spotkanie z odbiorcami i użytkownikami naszych urządzeń.Projekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL