Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Rekord-Gdynskiego-biznesplanu

Strona główna / Aktualności / Rekord „Gdyńskiego biznesplanu”

Aktualności

Rekord „Gdyńskiego biznesplanu”

Rekord „Gdyńskiego biznesplanu”

RADMOR od początku istnienia konkursu, czyli już po raz dziewiąty, pomaga propagować ideę „Gdyńskiego Biznesplanu”. Od 3 lat jesteśmy jednym z fundatorów nagród dla laureata II miejsca w konkursie.

Z roku na rok konkurs jest coraz popularniejszy. Coraz więcej osób zgłasza swoje pomysły na własną firmę. W dotychczasowych 9 edycjach wzięło udział prawie 2,5 tysiąca osób. Tegoroczny konkurs pod względem ilość uczestników był rekordowy. Swoje projekty zgłosiło 807 osób ( zeszłoroczny „Gdyński Biznesplan" przyciągnął około 300 osób). Konkursowe jury do finału zakwalifikowało 17 projektów - najlepszych pod względem merytorycznym i mających największe szanse na realizację.

Zwycięzcą IX konkursu „Gdyński Biznesplan” został Kamil Antkowiak. Uznanie jury i nagrodę  zyskał jego projekt „Wiatrakowiec”, który zakłada produkcję oryginalnego statku powietrznego … wiatrakowca. Ma to być hybryda samolotu i śmigłowca. Co więcej – urządzenie ma być przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Drugie miejsce zajął zespół młodych fizyków - Mateusz Kuszner, Aleksander Lech, Łukasz Miądowicz i Bartosz Reichel. Nagrodzony projekt „Around” zakłada stworzenie wirtualnej rzeczywistości miejsc, obiektów czy produktów do „odczytania” przez urządzenia elektroniczne. Taką wirtualną wystawę, niewidzialną gołym okiem, można będzie zobaczyć na ekranie smartphon’a lub tableta z aplikacją „Around”. W ten sposób można uatrakcyjnić formy prezentacji różnych produktów. Laureatem III miejsca jest Zbigniew Wymysłowski, który zamierza produkować meble dla osób niepełnosprawnych.

Jury nie tylko przyznało nagrody główne ale również wyróżniło szereg projektów -  np. profesjonalny zakład lutniczy, firmę produkującą deski surfingowe na indywidualne zamówienie, platformę internetową pośrednictwa transportowego oraz wiele innych znakomitych pomysłów.

 

Laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom gdyńskiego konkursu składamy wyrazy uznania za znakomite pomysły na znalezienie swojego miejsca w gospodarczej rzeczywistości Gdyni i życzymy powodzenia przy ich realizacji.

 

Małgorzata Zeman

Fot. Paweł Lewinowicz, Referat Promocji i Turystyki UMGProjekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL