Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Mamy-defibrylatory-AED

Strona główna / Aktualności / Mamy defibrylatory AED

Aktualności

Mamy defibrylatory AED

Mamy defibrylatory AED

RADMOR, jako odpowiedzialna firma, stara się zapobiegać wypadkom i innym nieprzewidzianym wydarzeniom.

Firma prowadzi działania profilaktyczne - zgodnie z przepisami pracownicy Radmoru regularnie przechodzą odpowiednie szkolenia BHP, z pierwszej pomocy medycznej oraz  przeprowadzane są symulacje ewakuacji z budynków w razie pożaru. Oprócz działań zapobiegawczych chcemy też być przygotowani do niesienia pomocy w nagłych wypadkach. Dlatego też w Radmorze pojawiły się w 2014 roku dwa półautomatyczne defibrylatory (AED). Jedno urządzenie zostało zainstalowane w głównym budynku Radmoru, a drugi – w Zakładzie Mechanicznym.

Szkolenia z pierwszej pomocy, organizowane podczas szkoleń okresowych BHP, nie są wystarczające, aby „oswoić się” z samym urządzeniem oraz ze stresem, jaki towarzyszy każdemu podczas akcji ratunkowych. Dlatego w tym roku w firmie pojawił się fantom oraz treningowy defibrylator AED. Zestaw ten ma na celu zwiększenie ilości ćwiczeń z pierwszej pomocy. Pracownicy będą mogli wziąć udział w  ponadprogramowych kursach doszkalających z różnych metod ratunkowych w tym z użyciem półautomatycznego defibrylatora.

Środki na oba defibrylatory AED oraz zestaw treningowy pozyskaliśmy od PZU Życie S.A. z Funduszu Prewencyjnego, w ramach którego finansowane są działania mające na celu zapobieganie powstawania wypadków w zakładach pracy lub zmniejszania ich skutków.

Aby pomoc niesiona w nagłych wypadkach była skuteczna warto rozpowszechnić informację o dostępności w naszej firmie półautomatycznych defibrylatorów AED. W związku z tym przed siedzibą firmy umieściliśmy stosowne tabliczki informujące o umieszczeniu ich w budynku na ul. Hutniczej.

Zarejestrowaliśmy również nasze defibrylatory na dostępnych w internecie mapach lokalizacji AED dostępnych w Polsce: www.ratujzsercem.pl oraz http://ratujzycie.eu/aed-map/.Projekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL