Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Majowe-zmagania-w-kendo

Strona główna / Aktualności / Majowe zmagania w kendo

Aktualności

Majowe zmagania w kendo

Majowe zmagania w kendo

W majowy weekend (6-8.05.11) w Gdyni odbyły Mistrzostwa Europy w kendo. W gdyńskiej hali sportowo-widowiskowej zmagało się około 500 uczestników. Polskę reprezentowała 20-osobowa grupa zawodników i zawodniczek.

Widzowie na te trzydniowe zawody mieli wstęp wolny. Oprócz zagrzewania do walki zawodników, juniorów i seniorów, kibice mogli poznać  zasady kendo oraz innych sztuk walki, wziąć udział w warsztatach kaligrafii, skosztować japońskiej kuchni i zapoznać się z architekturą Dalekiego Wschodu. Wszystko to działo się w specjalnie zorganizowanym „miasteczku” propagującym kulturę i tradycję Japonii, kraju z którego wywodzi się kendo.

„Kendo (z jap. droga miecza), jest współczesną dyscypliną sportu i jednocześnie sztuką walki sięgającą swymi korzeniami okresu średniowiecznej Japonii, nieodzownie kojarzoną z postacią japońskiego samuraja. Stanowi jedną z najstarszych i najdostojniejszych sztuk walki. Celem treningu, oprócz aspektów sportowych, jest dążenie do ćwiczenia umysłu i ciała, oraz rozwoju osobowości ćwiczącego. Możliwość bezpiecznego ćwiczenia zapewnia specjalnie zaprojektowany sprzęt treningowy: bambusowy miecz i zbroja ochronna. Kendo, podobnie jak szermierka europejska pozwala praktykować walkę w bardzo dynamiczny sposób, nie narażając siebie i współćwiczących na niebezpieczeństwo kontuzji.” (źródło: www.mmtrojmiasto.pl )

RADMOR wspiera różnego rodzaju inicjatywy lokalne służące promocji Gdyni. Takimi imprezami są m.in. wydarzenia sportowe. Nie mogliśmy zatem nie wesprzeć  Mistrzostw Europy w kendo, odbywających się w naszym mieście. Na czas trwania zawodów wyposażyliśmy organizatorów w sprzęt łączności niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego porozumiewania się służb pomocniczych i wolontariuszy obsługujących imprezę.

 

Małgorzata Zeman

Bartłomiej Stachnik (fot.)Projekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL