Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Lacznosc-z-Radmoru-dla-BCT

Strona główna / Aktualności / Łączność z Radmoru dla BCT

Aktualności

Łączność z Radmoru dla BCT

Łączność z Radmoru dla BCT

К. Szymborski, Prezes Zarządu BCT (z prawej) i Z. Furman, Dyrektor ds. handlu i marketingu RADMOR-u, podczas uroczystego przekazania do użytku sieci (Fot. М. Kużajczyk, archiwum BCT)

BCT, Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, zakończył wdrożenie i uruchomił nowy system łączności terminalowej oparty na dostarczonym przez RADMOR systemie TetraFlex produkcji firmy Damm Cellular Systems A/S.

Rozwiązanie wdrożone przez RADMOR zastąpiło dotąd używaną technologię łączności opartą na analogowym systemie radiowym.

„RADMOR zaoferował BCT kompletny system TETRA o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. System składa się ze sterownika oraz stacji bazowych. Koniecznym uzupełnieniem i najbardziej widocznym z punktu widzenia bezpośredniego  użytkownika są radiotelefony przewoźne i doręczne. RADMOR dostarczył do BCT terminale firmy EADS – bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Przy ich pomocy możliwe jest nie tylko prowadzenie zwykłej rozmowy ale i transmisji danych. Dla odbiorcy takiego jak BCT ważne jest również to, żeby radiotelefony instalowane w trudnych warunkach np. na suwnicach, spełniały swoje zadanie – nie może im zaszkodzić kurz, woda czy upuszczenie na ziemię. Dostarczone radiotelefony spełniają wszystkie te warunki. Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować gdyńskiej firmie system, który spełnił wszystkie wymagania. Z racji tak bliskiego sąsiedztwa naszych przedsiębiorstw współpraca i dalsza rozbudowa systemu jest tym łatwiejsza. Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc mamy nadzieję, że zaspokoimy wszelkie następne potrzeby BCT jeśli chodzi o łączność cyfrową.” – powiedział Zbigniew Furman, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu RADMOR-u.

„Wprowadzenie najnowszego standardu łączności radiowej na naszym terminalu przynosi nam szereg niepodważalnych korzyści. Przede wszystkim wykorzystujemy zalety związane z postępującą cyfryzacją systemów komunikacyjnych, korzystamy z systemu sprawdzonego przez wojsko oraz służby publiczne, które zawsze wymagają najwyższego stopnia bezpieczeństwa i niezawodności połączeń. Dodatkowo, jego elastyczna architektura pozwala na adaptację do zmieniających się potrzeb występujących na terminalu kontenerowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą RADMOR. Nie tylko w aspekcie dostarczonej już technologii, ale również z powodu dostępu do opieki posprzedażnej i czasu reakcji na ewentualne problemy. W końcu siedziby obu naszych firm dzieli niecały kilometr” – stwierdza Wojciech Szymulewicz, kierownik IT na Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

Wdrożenie systemu TetraFlex jest przykładem bardzo udanej współpracy dwóch polskich firm z województwa pomorskiego. W odpowiedzi na potrzeby zgłoszone przez BCT, RADMOR był w stanie przygotować konkurencyjną i bardzo atrakcyjna ofertę sprzętową, wdrożeniową i serwisową opartą na najnowszej dostępnej na rynku technologii łączności cyfrowej.

Uroczyste oddanie do użytku systemu odbyło się 05 listopada b.r.Projekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL