Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Dekada-z-Gdynskim-Biznesplanem

Strona główna / Aktualności / Dekada z "Gdyńskim Biznesplanem"

Aktualności

Dekada z "Gdyńskim Biznesplanem"

W gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym 31 maja b.r. odbyła się uroczysta Gala X konkursu „Gdyński Biznesplan 2012”.

Wśród 11 najlepszych planów biznesowych największe uznanie jurorów jubileuszowego konkursu zdobył projekt sterowania oświetleniem na dużych imprezach masowych, w teatrze czy we własnym domu Michała Piskunowicza i Krzysztofa Tomaszewskiego. Laureaci pierwszego miejsca dostali czek na 45 tysięcy złotych i liczne dodatkowe nagrody. Projekt „Ubraniometr” pani Marty Moksa zajął drugie miejsce. To aplikacja umożliwiająca podczas zakupów w internecie porównywać rozmiary ubrań według marek firm, by zmniejszyć ryzyko niedopasowania. Pani Patrycja Tkaczyk z Platformą Projektową "Re-design", pomagającą małym firmom w rewitalizacji ich produktów, zajęła 3 miejsce. Te trzy projekty pokonały prawie 550 złożonych w tym roku biznesplanów. Jak dotychczas to największa liczba w dziesięcioletniej historii konkursu.

 Ta jubileuszowa edycja konkursu była wyjątkowa nie tylko z powodu rekordowej ilości zgłoszonych projektów. Nagrodzony został również sam „Gdyński Biznesplan”. W plebiscycie TOP PRODUKT POMORZA, przeprowadzonym przez „Dziennik Bałtycki”, gdyński konkurs zajął zdecydowane pierwsze miejsce. Kapituła plebiscytu doceniła dbałość miasta o rozwój przedsiębiorczości. 

RADMOR od początku istnienia konkursu pomaga propagować ideę „Gdyńskiego Biznesplanu” i jest jednym ze sponsorów nagród dla laureatów. Robimy to nie tylko jako firma mająca swoją siedzibę w Gdyni. RADMOR rozpoczynał swoją działalność jako niewielka kilkuosobowa spółka, czyli tak jak i obecnie swój biznes rozpoczyna wiele osób. Podczas Gali za 10-letnie towarzyszenie konkursowi RADMOR otrzymał pamiątkową statuetkę Partnera Konkursu.

Obecnie na rynku działa ponad 150 zgłoszonych do konkursu firm. Wiele z nich odnosi sukcesy nie tylko na rynku lokalnym ale i krajowym m.in. firmy Ivona Software, Klub Przedszkolaka Montesorri, sieć kawiarni Coffeeway, spółka ARound czy innowacyjne wydawnictwo Novae Res. Niektóre z nich zdobyły już markę uznaną na całym świecie jak np. Ivona Software. Tegorocznym zwycięzcom życzymy satysfakcji z pracy i zajęcia wysokiej pozycji w branżach, w których będą się rozwijać.

 Małgorzata ZemanProjekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL