Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/ASTER-2012

Strona główna / Aktualności / ASTER 2012

Aktualności

ASTER 2012

Trenażer TS 2RC9210 przed testami

Trenażer TS 2RC9210 przed testami

W dniach 08÷11.10.2012 r., na poligonie wojskowym w okolicach Żagania odbyła się kolejna edycja warsztatów łączności i informatyki pod kryptonimem „ASTER 12”, organizowanych przez Komendanta Centrum Wsparcia Mobilnych Systemów Dowodzenia (CWMSD) Dowództwa Wojsk Lądowych.

RADMOR S.A bierze w nich czynny udział od 2008 roku. Warsztaty te realizowane są w formie praktycznych działań związanych z rozwinięciem elementów systemu łączności i informatyki w warunkach poligonowych. Mają na celu przybliżyć produkty z dziedziny nowych technologii analitykom CWMSD i innych instytucji wojskowych.

W warsztatach brały udział polskie i zagraniczne firmy oraz instytuty naukowe. RADMOR przedstawił system szkolenia operatorów radiostacji F@STNET w oparciu o trenażer TS 2RC9219F. Stanowisko nasze odwiedził Dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i Szef Zarządu Dowodzenia i Łączności G-6. Po przedstawieniu mu trenażera wyraził swoją aprobatę i uznanie dla prezentowanego rozwiązania szkolenia operatorów radiostacji.

Przez cały czas trwania warsztatów trenażer poddawany był testom, które prowadzili specjaliści z CWMSD i jednostek łączności. Uzyskał pozytywne oceny wojskowych fachowców.

Henryk WolszlegierProjekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL