Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Radmor-i-Raytheon-podpisaly-List-Intencyjny

Strona główna / Aktualności / Radmor i Raytheon podpisały List Intencyjny

Aktualności

Radmor i Raytheon podpisały List Intencyjny

RADMOR S.A. i Raytheon Company podpisały list intencyjny dotyczący współpracy związanej z polską obroną powietrzną, a także możliwościami eksportowymi na rynki światowe.

Firmy zakładają obszary współpracy w następujących kategoriach:

1. Infrastruktura dowodzenia i zarządzania, podsystemy i ich integracja.

2. Projektowanie i produkcja podzespołów dla systemów radarowych.

3. Integracja systemów na różnych poziomach, testowanie weryfikacyjne i walidacyjne.

Raytheon kontynuuje swoje dążenie do uczestnictwa w programie Wisła razem z polskim przemysłem. Oferta firmy dla programu Wisła obejmuje udział polskich przedsiębiorstw w opracowaniu nowej generacji systemu Patriot.

Patriot zaprojektowano na bazie elementów modułowych zapewniających stałą aktualizację i modernizację systemu. Dzisiaj Patriot jest jedynym systemem obrony powietrznej i przeciwrakietowej sprawdzonym na polu walki, chroniącym Stany Zjednoczone Ameryki i sprzymierzone siły na całym świecie. Wspólnota 12 krajów, w tym 5 państw NATO i przyszli partnerzy programu Patriot, oferują Polsce szereg korzyści takich jak rozbudowa systemu, szkolenia, serwis, logistyka i obniżenie kosztów.

RADMOR S.A jest polskim producentem wojskowego sprzętu łączności radiowej i  głównym jego dostawcą dla Polskich Sił Zbrojnych. Swoje wyroby eksportuje także do 16 krajów świata. Jest jednym z europejskich liderów rozwoju technologii militarnych radiostacji programowalnych (SDR), członkiem europejskiego programu ESSOR. Od lat notowany jest jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.Projekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL